MB-60

ABOWIND - MB-60 - Hliníkové konštrukcie
ABOWIND - MB-60 - Hliníkové konštrukcie
ABOWIND - MB-60 - Hliníkové konštrukcie

Aluprof

MB-60

Okenný a dverový systém s tepelnou izoláciou.

Profil: MB-60

MB-60 je moderný hliníkový systém používaný na výrobu architektonických a vonkajších architektonických prvkov, ktoré si vyžadujú tepelnú a zvukovú izoláciu , napríklad rôzne typy okien, dverí, predsien, výkladov a priestorových štruktúr.

Profily systému majú trojkomorovú štruktúru . Konštrukčná hĺbka častí okna je: 60 mm (rám), 69 mm (krídlo) a dverí: 60 mm a 60 mm. Takto prijaté hĺbky krídel a profilov rámu dávajú účinok jednej roviny zvonku po zatvorení – v prípade okien a účinku rovinných plôch krídel a rámu – v prípade dverí. Tvar profilov umožňuje získať tenké a odolné štruktúryokná a dvere.

Existuje možnosť ohýbania profilov , vrátane rámy, krídla a lišty, ktoré umožňujú vykonávanie rôznych typov oblúkových a oblúkových stavieb.

Systém MB-60 sa vyznačuje nízkym koeficientom prestupu tepla U kvôli použitiu tepelných zlomov a tesnení. V prípade profilov systému MB-60 je koeficient prestupu tepla Uf: pre okná: od 2,0 W / m 2 K, pre dvere: od 2,30 W / m 2 K. Systém využíva profilové omega-tvarované tepelné rozpery 24 (široké) ( okná) a 14 (dvere) mm vyrobené z polyamidu vystuženého sklenenými vláknami. Tvar rozperiek zvyšuje tuhosť profilov vo vzťahu k plochým rozperáma uľahčuje odvodnenie úsekov , čím sa zabezpečí správna tepelná izolácia za všetkých poveternostných podmienok. Prah vyrobený z tesnení HPVC a EPDM zaručuje dobrú tepelnú izoláciu krídla dverí a vodotesnosť a vzduchotesnosť .

Charakteristickým rysom systému je jeho úzke prepojenie s okennými a dverovými systémami MB-45, MB-59S a MB-70, Prijatie takéhoto konštrukčného predpokladu umožnilo získať a používať mnoho kompatibilných prvkov v týchto systémoch, napríklad bežné zasklievacie lišty, rohy, tesniace pásy, zasklievacie a tesniace krúžky, spoločné kovania, zámky, pánty a mnoho identických technologických procesov, ako je upevnenie spojovacích tyčí a priečok, lepenie rohov, dierovanie rôznych výklenkov atď. Jedným z účinkov tohto zjednotenia je to, že vonkajší aj vnútorný vzhľad výrobkov: okien, dverí atď. vyrábaných v rôznych vonkajších alebo vnútorných systémoch budov je takmer identický.

Systém MB-60 je základom riešení so zvýšenou tepelnou izoláciou: MB-60HI, MB-60US HI, MB-60E HI, MB-60EF HI.

Na základe tohto systému je možné tiež vykonať proti vlámaniu.

Profil: ALUPROF MB-60
Tepelná izolácia: od 1,8 W / m 2 K
Hĺbka rámu: 60 mm / 60 mm
Hĺbka rámu: 60 mm / 69 mm

Priepustnosť vzduchu: trieda 4

Vodotesnosť: trieda E900; EN 1027: 2001; EN 12208: 2001

Odolnosť proti vetru: C5; EN 12211: 2001; EN 12210: 2001
Odolnosť proti nárazu: trieda 3